asarto
baner baterie
baner baterie
baner baterie
Producenci Kategorie e-SKLEP

Utylizacja

Na podstawie przepisów Ustawy o Odpadach, Dz. U. nr 62, poz. 628 z 20.06.2001r. z późniejszymi zmianami każdy podmiot, którego działalność powoduje powstawanie odpadów jest zobowiązany:

 • zapobiegać powstawaniu odpadów lub ograniczać ich ilość

 • zapewniać odzysk zgodny z zasadami ochrony środowiska, jeżeli niemożliwe jest działanie zapobiegające ich powstawaniu

 • zapewnić unieszkodliwienie, jeżeli niemożliwe jest poddanie odpadu odzyskowi.

Zasady postępowania z odpadami :

 • Przyjmujemy do utylizacji wszystkie zakupione w firmie POLCAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością SKA zużyte taśmy barwiące, tusze i tonery do drukarek oraz innego sprzętu drukującego.

 • Odpady powinny być zbierane w sposób selektywny. Oznacza to że, towar przyjmowany do utylizacji powinien być posegregowany i zabezpieczony, pojemniki po tuszach i tonerach muszą być czyste. Przesyłka powinna zawierać Formularz przekazania odpadów z nazwą firmy/instytucji, która przekazuje odpad, rodzajem oraz ilością przekazanego odpadu.

 • Klient jest zobowiązany do wcześniejszego powiadomienia osoby zajmującej się utylizacją w celu umówienia terminu odbioru/wysyłki oraz ilości odpadu.

 • Klient jest zobowiązany dostarczyć na własny koszt odpad pod wskazany adres:

  POLCAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością SKA
  05-850 Ożarów Mazowiecki
  ul. Kręta 4

  Jeśli przesyłka jest wysyłana za pomocą firm kurierskich na liście przewozowym należy umieścić informację : "UTYLIZACJA"

 • Prowadzimy ilościową oraz jakościową ewidencję odpadów - wystawiamy karty przekazania odpadu Do wystawienia kart przekazania odpadu dla wskazanego odbiorcy niezbędne jest podanie danych: Nazwa firmy, NIP, Regon, Adres, Telefon.

 • Za przyjmowane materiały eksploatacyjne do utylizacji klient ponosi opłatę w wysokości 6,00 zł netto/ kg. Za utylizację wystawiona zostaje odrębna faktura. Z opłaty utylizacyjnej zwolnione są produkty Asarto które POLCAN ma obowiązek zbierać i poddawać utylizacji nieodpłatnie.

Osoba kontaktowa:

Marcin Otyś
Specjalista ds. Administracji i Ochrony środowiska
05-850 Ożarów Mazowiecki
ul. Kręta 4
tel. 22 100 88 00 w.869


gg 239045
e-mail:
www.polcan.pl

Sklep internetowy Polcan